#думка. Парубоцтво з ПідБіт про прийдешній альбом Кашляючого Еда

Нащодавно, один із головних представників жевріючого українського репу, учасник гурту Глава 94 Кашляючий Ед виступив на шоу у Майкла Щура. Двадцять третього червня відбудеться презентація його сольного альбому “Переклад”, тож маємо і публікуємо некороткий та змістовний пост одного з засновників ПідБіт

“Поки Глава 94 виступає на реперському фестивалі в Харкові, я ганяю нереперський “Переклад” К.Еда по колу і маю таки шо сказати.
Так, як після виходу в навколореперській тусовці, я впевнений, бурлитиме немало гівен через те, що реліз недостатньо хардкоровий/ньюскульний/панчовий/олдскульний/качовий (потрібне підкреслити), я вставлю свій карбованець зараз, за кілька днів (сподіваюсь) до релізу, аби потім не влізати в срач як заанґажована сторона. Спробую написати максимально безспойлерно і чесно, а від того суб’єктивно. Правда, обійдусь без схематичного розбору рим і панчів, для цього є профі
В “Нетривіальному” Ед розкрив себе лиш в двох треках. В решті – максимально сховався за іронією, соціальщиною і реппрорепом. А тут вже не соромився розповісти не тільки про Кашляючого Еда, але і про ” просто мАлого Стьопу” : майже кожен трек чесний, прожитий. Це, безумовно, гарно, але під кінець чуть бракує загальніших тем, бо важко чиїсь інтимні сюжети приміряти на себе, втомлюєшся співпереживати і вже не так мурашить. От тому всім зайшла “Не Каліфорнія” – легко це одягнути, і не зайшов “Побутовий реп”, хоч і дуже сильна композиція.
Та наспівуватимуть треки з “Перекладу” ще довго. Приспіви дуже чіпучі, мотиви легко запам’ятовуються і це гарно. “Хітамі лєта двєтисячівасємнадцать” вони не стануть, бо надто складно передана суть і тематика не популярна, та “… Двері відкрий, ну от він, я…” я, наприклад, крутитиму собі в голові ще не один десяток раз.
Концепція про космос мені не дуже зрозуміла, але авторське “я так бачу” не варто оцінювати, а сюжетна і змістова нитка протягом -надцяти позицій треклиста не обривається, а приємно так обмотує. Зрозуміло, чому саме ці пісні, а не інакші, на альбомі. Зрозуміло, чому саме в такому порядку.
Післясмак “Переклад” залишає сильний, на виході отримуємо пачку настрою, роздумів і вражень, від чого хочеться прокрутити ще по одному колу цю історію.
Хотілось би більш лампового, теплого звуку в певних треках, густішого і об’ємнішого звучання акапелли, але все ж альбом звучить приємніше набагато, ніж “Нетривіальне”, видно, що тут більше часу і сил витратили на кінцеве звучання, звукову обгортку, респектос Тену за це (і окрема подяка Дяді Вові – спойлер, який мало хто викупить).
Загалом – дуже сильний, потужний реліз в рамках українського репу. І це тому, що Степан якраз і намагається виходити за рамки цього репу. Мені здається, що наживо майже всі треки дуже і дуже круто б звучали разом з лайв-бендом і діджеєм.
“Кашляючий покидьок вертається з канікулів!”. Надіюсь, надовго. І надіюсь, Гоня, той що ванпанчмен, теж повернеться і ви таки перетворите #альбомглави з мема в повноцінний реліз.
Словом, запасаюсь попкорном і чекаю офіційного виходу, має бути весело і цікаво.
Вибачте, що заставив вас так багато читати нецікавого тексту, щиро ваш, Мамонт”

You May Also Like

Akon выпустит свою криптовалюту

Сам никнейм предрасполагает артиста выпустить свою криптовалюту, которая будет называться Akoin. Об этом он заявил в рамках своего…